1. Для туристів
  2. Для агенств

/0342/ 777-388
/066/ 44-21-913
/068/ 300-91-22

email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

/0342/ 78-43-19
/0342/ 777-388

/066/ 44-21-913
/068/ 300-91-22

Закарпаття

Ужгород

Ужгород - одне з найдавніших міст України. Східнослов'янське плем'я білих хорватів заснувало свої перші поселення в районі Ужгорода до IX століття, коли Ужгород (Унгвар) перетворився на захищену раннефеодальную фортецю. У 903 році угорці на чолі з Арпадом перейшли Карпати, і, розбивши в бою на території сучасної Словаччини війська напівлегендарного князя Ужгорода Лаборця, оволоділи містом. Існує навіть теорія про те, що сама назва «Угорщина» (Hungary) походить від угорської назви Ужгорода - Унгвар.

 Готелі Закарпаття

 Санаторії Закарпаття

Греко-католицький Хрестовоздвиженський собор

Хрестовоздвиженський кафедральний собор здавна був головним християнським храмом Ужгорода. Ініціатором його створення став граф Янош X Другет, який запросив для цього ченців-єзуїтів. Після ліквідації ордену єзуїтів в 1773 р Хрестовоздвиженський собор перейшов греко-католицької єпархії. Єпископ А. Бачінкскій перебудував його в 1779 р відповідно до східним обрядом. Внутрішній розпис виконаний закарпатськими художниками. У криптах поховані багато релігійні діячі, зокрема убитий радянськими спецслужбами єпископ Т. Ромжі. У 1991 р Хрестовоздвиженський собор був повернутий греко-католикам. Поруч знаходиться колишня єпископська резиденція, в якій був відкритий перший закарпатський ВНЗ - єзуїтська колегія. До останнього часу тут розміщувалася бібліотека Ужгородського держуніверситету, але зараз будинок повернуто церкві. Йде реставрація, планується відкриття єпархіального музею.

 

Римо-католицький угорський костел св. Юрія (Георгія) в старому центрі міста

Римо-католицький костел Св. Юрія (Георгія) споруджений в XVII в. звернулися в католицтво Володарем Ужгорода Ю. Другетом на місці зруйнованого ним же лютеранського храму. Будівництво продовжив його спадкоємець М. Берчені. У XVIII ст. храм був перебудований в стилі необароко, над оформленням працював знаменитий майстер Я. Лукач. На дзвіниці встановлено годинник, які йдуть ось вже більше 150 років. В інтер'єрі особливої уваги заслуговує незвичайний необарочний вівтар 1895 роботи майстра Л. Краккера.

 

Ужгородський замок

Ужгородський замок - одне з найбільш збережених середньовічних оборонних споруд на території України. Виникнення укріпленого поселення слов'янського племені білих хорватів на Замковій горі над. Вже дослідники відносять до VII ст., Проте вперше воно згадується в угорських хроніках у IX ст. У нинішньому вигляді Ужгородський замок відбудований після 1322, коли місто перейшло у володіння італійського роду Другетів. Графський палац-цитадель був оточений потужними мурами з п'ятьма бастіонами і широким ровом. За легендою, при будівництві в стіну була замурована за зраду дочка графа Другета. У розкішну резиденцію фортеця була перетворена в XVII ст. графом М. Берчені. У 1704 р Ужгородський ненадовго перейшов під контроль угорських повстанців Ференца II Ракоці, а після повернення австрійської влади на території відкрили духовну семінарію.

   Зараз у приміщенні розміщені експозиції Обласного краєзнавчого музею: народного мистецтва, духовної культури, етнографії, вогнепальної зброї та ін. У дворі - 36-метровий облоговий колодязь і дві скульптури XIX ст .: "Геракл, що вбиває Лернейскую гідру" і "Відпочивальник Гермес". У підвалах - експозиція "Кімната тортур", в якій представлені експонати, відтворені за малюнками, середньовічним ескізами, гравюрам і фотографіям. У приміщенні замкової охорони відкрито ресторан "Ужгородський замок" з літнім майданчиком над оборонним ровом, працює дегустаційний зал закарпатських вин.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1