Відпочинок у Грузії
Опис
Грузія
Грузія пропонує Чорне море, але з кавказьким акцентом, багата історична та культурна спадщина, кулінарні традиції і захоплюючу природу. Найдавніші пам'ятки історії, архітектури та мистецтва, розкішна і різноманітна природа, гастрономічні легенди - все це в Грузії було, є і буде, незважаючи на будь-які зовнішні обставини. А дружелюбність і гостинність грузинів дозволяють туристам почувати себе в гостях краще, ніж удома. До того ж для того, щоб відвідати цю країну, українцям достатньо мати при собі лише паспорт.
Офіційна назва країни: Грузія
Площа: 69,700 кв. км.
Чисельність населення: 4.6 млн. Осіб.
Офіційна мова: грузинський, має власний алфавіт, існує понад 2000 років.
Столиця: м. Тбілісі, 1300000. Осіб.
Місцева назва: Сакартвело
Географія
Грузія має надзвичайно різноманітний ландшафт і займає більшу частину території між Великим і Малим Кавказькими хребта. Сурамський ланцюг розділяє Грузію на дві кліматичних зони: субтропічну західну і більш прохолодну - східну.
Клімат: На заході країни субтропічний, на сході - перехідний від субтропічного до помірного.Літо жарке і тривале. Середня температура серпня майже на всій території країни становить + 23-26 ° С.
Грошова одиниця: ларі (GEL). 1 $ ~ 17GEL
Форма правління: президентсько-парламентська демократія.
Місцезнаходження: Грузія розташована на межі Європи та Азії, між Чорним і Каспійським морями. За площею приблизно рівна Швейцарії, займає 69, 700 кв.км. Межує з Туреччиною, Росією, Вірменією та Азербайджаном.
Історія
Грузія - багатонаціональна країна. Основне населення (близько 70%) грузини. Завдяки високим горам і певної ізольованості Грузії вдалося зберегти традиційну культуру. Грузинська історія налічує 3000 років. Грузинська мова - одна з найдавніших мов світу, який має власний алфавіт.Перші пам'ятки грузинської писемності були знайдені в V ст. Незважаючи на бурхливу історію, Грузія в ХІІ ст. змогла об'єднатися в єдине могутнє царство. Давид Агмашенебелі (1089 - 1125) був найвидатнішим царем Грузії і ввів країну в період золотого віку,
який досяг свого зеніту під час правління цариці Тамари (1184-1213), коли грузини насолоджувалися культурним ренесансом. Грузія майже 200 років провела у складі Росії: спочатку як Руська провінція, потім, як радянська республіка, а в1991 році Верховний Суд Республіки проголосив Грузію незалежною від СРСР. У листопаді 2003 року демократична «оксамитова» революція Троянд активізувала процеси самовизначення. Сьогодні в Грузії президентсько-парламентська демократія.
Переліт/переїзд
Авіакомпанії «Аеросвіт», Georgian Airways, а також Windrose спільно з «Міжнародними авіалініями України» виконують регулярні рейси Київ - Тбілісі. З Донецька до Тбілісі літають літаки «Донбасаеро», з Дніпропетровська - «Дніпроавіа». Переліт маршрутом Київ - Кутаїсі пропонує Windrose. Час у дорозі складає близько двох годин.
Віза. Громадянам України для в'їзду до Грузії віза не потрібна, достатньо мати діючий закордонний паспорт. Термін перебування в країні необмежений.
Митниця
Безмитно до Грузії можна ввозити:
- до 200 сигарет,
- до 2 л будь-яких алкогольних напоїв (особам старше 18 років),
- харчових продуктів загальною вагою до 5 кг вартістю до 200 ларі,
- речі для особистого користування вартістю до 300 ларі (при подорожі повітряним транспортом - до 1500 ларі).
Ввезені засоби зв'язку і високочастотне електронне обладнання необхідно декларувати.
Заборонено ввезення зброї, патронів, вибухових речовин, наркотиків, психотропних речовин, порнографічної продукції, а також деяких видів відеопродукції.
Ввезення іноземної валюти не обмежений. Декларуванню підлягають ввезені готівкові гроші або цінні папери в сумі 30 тис. Ларі або еквівалент у валюті.
Вивезення дорогоцінних каменів, металів, ювелірних виробів, антикваріату, ікон, картин, скульптур, які є художніми цінностями, можливий тільки зі спеціальним дозволом Міністерства культури Грузії.
Митну декларацію можна заповнювати російською або англійською мовою.
Гроші
Обмін валюти в Грузії можна зробити в банках і обмінних пунктах. Не варто користуватися послугами приватних міняв.
Банки працюють з 9:30 до 17:30 з понеділка по п'ятницю.
Поряд з ларі широке ходіння мають долари США, особливо в приватному секторі.
У великих готелях і супермаркетах приймають до оплати кредитні картки основних платіжних систем.
Дорожні чеки краще брати в доларах або євро. Їх можна обміняти в банках.
Рекомендація Великі купюри ларі часто буває важко розміняти або використовувати при покупках - у продавця може просто не виявитися здачі. Тому при обміні валюти рекомендується брати якомога більше дрібних купюр.
Транспорт
Внутрішні авіарейси пов'язують Тбілісі, Кутаїсі, Батумі і Сенакі. Залізничне сполучення налагоджено між Тбілісі, Горі, Кутаїсі, Батумі, Кобулеті.
Міжміськими автобусами і маршрутними таксі можна доїхати до обласних центрів.
У Тбілісі громадський транспорт представлений метро, автобусами і маршрутками. Проїзд у маршрутках коштує 30-50 тетрі, в метро, автобусах - 40 тетрі.
Таксі можна викликати по телефону або зупинити на вулиці. Вартість виклику - 1 ларі, проїзду - 60-70 тетрі / км. Але найчастіше про вартість потрібно домовлятися заздалегідь. Проїзд по Тбілісі обійдеться приблизно в 10-15 ларі.
На дорогах потрібно бути особливо уважними, оскільки місцеве населення часто не дотримується правил.
Рекомендація Через специфіку правил руху краще брати машину з водієм.
Готелі
Невеликі приватні готелі та Циммер (будиночки на 2-3 кімнати) є у всіх великих містах країни. У Тбілісі широкий вибір місць проживання: готелі 4-5 * (у тому числі світові бренди - Marriott, Radisson, Sheraton), економічні готелі, гостьові будинки.
При багатьох готелях є хороші ресторани.
У Грузії немає готелів з системою All inclusive.
Їжа
Грузинська кухня - одна з найпопулярніших в світі. М'ясні страви готують зі свинини, баранини, яловичини, птиці. Це шашлик «мцваді», своєрідні пельмені з баранини «хінкалі», шинка «лорі», смажені або копчені ковбаски «купати», тушкована зі спеціями баранина «буглама», варене м'ясо з приправами «хашлама», «чанахи», смажене яловиче філе «бастурма», бульйон з потрухів з часником «хаши», суп «харчо», холодний суп з субпродуктів «мужужи» (більше схожий на холодець), «Бозбаш» з бараниною, страви з птиці «сациві», «чахохбілі», курчата тютюну. Також дуже популярні страви з дичини (кабана, перепілки). Рибні страви особливо поширені в Західній Грузії. Відмінна риса грузинської кухні - часте і рясне вживання сирів (в основному типу розсолу). Серед улюблених страв також лобіо, хачапурі, пхали. Неодмінною інгредієнтом грузинських блюд є волоські горіхи. Активно використовуються трави, часник, соуси.
Почесне місце в грузинській кухні займають неперевершені місцеві вина, у тому числі домашнього виробництва. Також повсюдно варять самогон «чача» і горілку «араки».
У дорогих ресторанах часто меню буває англійською та грузинською мовами. Але зазвичай офіціанти можуть порекомендувати найкращі страви російською мовою.
Рекомендація Домашнє вино не варто купувати з рук, краще в магазинах або у знайомих грузинів.
Екскурсії
Обов'язкова туристична програма - це Тбілісі, Цинандалі, Алаверди, Мцхета, жіночий монастирський комплекс Самтавро, печерний монастирський комплекс Давид Гареджі, Жинвалі - водосховище на річці Арагві. Екскурсія по Кахетії - батьківщині виноробства, а також в древню столицю Колхидського і Імеретинського царств - Кутаїсі.
Ярим екстремалам і любителям пригод сподобається подорож по гірських схилах Кавказу.Сванетія, Тушеті, Хевсуреті - найвисокогірніші регіони Грузії, з багатовіковими фортечними селами і оазисами дикої природи, багатими античними традиціями.
Національні парки
Заснована 31 територія різної категорії захищеності. Серед заповідників - п'ять Національних парків: Боржомі-харагаульського - в центрі Грузії; Колхетскій - на заході; Тушетскій Національний парк - близько дагестанського кордону; малодосліджені Лагодехський і Вашлованський Національні парки - на південному сході.